wtorek, 31 grudnia 2013

2# Stosik Świąteczno-Noworoczny

Oto i mój Stosik Świąteczno-Noworoczny. Świąteczny - bo to właśnie tymi książkami raczyłam się przed świętami oraz w trakcie świąt, i towarzyszą mi dalej w trakcie odpoczynku od studenckiego życia. Dwie z tych lektur były planowane i wręcz nie mogłam się doczekać, kiedy zasiąde z nimi w pobliżu choinki z kubkiem kawy w ręce i zatopię się w ich świecie.
Od dołu:


Książka, którą chciałam przeczytać, odkąd tylko dowiedziałam się o jej istnieniu. Uwielbiam historie z czasów Henryka VIII Tudora - nie mogłam więc przejść obojętnie obok tej pozycji, która hipnotyzuje nie tylko objętością i pięknym wyglądem. Serdeczne podziękowania należą się Mikołajowi, który był miłościw sprawić mi ten cudowny podarunek :) Dziękuję, Mikołaju!Trzecia część cyklu tudorowskiego, który chciałabym skompletować w całości. Piękna jak jej poprzedniczka, chociaż nieco uboższa pod względem ilości stron. Nabytek z Targów Książki w Krakowie :)Słynne Igrzyska trafiły i do mnie - miałam szczęście, że udało mi się porwać je z biblioteki, kiedy leżały sobie samotnie między innymi pozycjami w dziale "Fantastyka". Trochę się obawiałam tej książki, ale teraz - będąc już "po" - wiem, że niepotrzebnie.


 
Książka wygrana w konkursie u Aleksandry. Jeszcze nie czytałam, ale mam nadzieję, że treść okaże się godna tej słodkiej oprawy graficznej. Bo książka z zewnątrz jest naprawdę śliczna
Konkursowa przesyłka od Aleksandry :) Dziękuję! 

Na zakończenie chciałabym życzyć Wam szczęścia na nadchodzący rok - żeby był lepszy od tego pod każdym względem!

12 komentarzy:

 1. Cóż za piękne zdobycze! Książki Gregory mam w planach, ale czytam według chronologii wydarzeń, więc jak na razie czeka na mnie "Wieczna księżniczka". IŚ już za mną, ale czekam na Twoją recenzję! A tak w ogóle czekam na recenzje wszystkich powyższych lektur. :D

  Szczęśliwego Nowego Roku! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Polecam Ci całą trylogię Suzanne Collins - jest świetna! Chcę też w końcu zabrać się za powieści Gregory, bo wstyd ich nie znać. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. O, jetem bardzo ciekawa co powiesz o IŚ! :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Igrzyska Śmierci - oh poluję już od dawna na tę książkę! Ciekawa jestem twojej recenzji. Co do reszty - znam jedynie ze widzenia okładki "Kochanice króla" i "Dwie królowe". Pewnie niedługo i ja sięgnę po te pozycje. Co do ostatniej - nie wiem o czym jest, ale chętnie dowiem się z twojej recenzji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super zdobycze! Życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku, a przede wszystkim wielu ciekawych książek :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Philippy zazdroszczę Ci ogromnie! Czytałam tylko Uwiezioną królową i jestem zachwycona, także w tym roku muszę bliżej zapoznać się z jej twórczością.

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny stosik :D Życzę przyjemnej lektury i szczęśliwego Nowego Roku :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Ta Gregory... Się przymierzam na razie. Obejrzałam Kochanice (dla Benedicta, ale obejrzałam), całkiem dobry film, chociaż przyznam, chyba tam mnie na razie nie ciągnie. Ale IŚ podobały się. Znaczy, wybitne nie były, jednak dobra próba literacka.

  OdpowiedzUsuń
 9. Super stosik. Podprowadziłabym Ci chętnie wszystkie książki, bo mam na nie chrapkę od dłuższego czasu, ale nie mogę ich upolować. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. "Igrzyska śmierci" gorąco polecam. Natomiast "Kochanice króla" sama wkrótce będę czytać:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Och, moja ulubiona Phillippa Gregory:) Przyjemnego czytania:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Kochanice króla- zdecydowanie i bez dwóch zdań, bardzo chciałabym przeczytać!!

  OdpowiedzUsuń