wtorek, 25 sierpnia 2015

Harry Potter Characters Book TAG


http://www.zerochan.net/1602401


Uwielbiam świat Harry'ego Pottera. Filmy z nim oglądam zawsze, gdy mam ku temu okazję i chyba nigdy mi się nie znudzą. Ostatnio nachodzi mnie też, żeby po raz kolejny przeczytać książki - głównie za sprawą Marty, która notabene nominowała mnie do tego tagu i której bardzo za to dziękuję, bo strasznie mi się ta zabawa podoba :)
HARRY POTTER - Bohater powszechnie znany i rozpoznawany w swoim świecie

Pierwsza myśl - Geralt z Rivii (Wiedźmin). Wszyscy znają Białego Wilka. Wielu słyszało o jego wyczynach, wielu się go boi/nienawidzi/kocha/pożąda/chce zabić. Każdy rozpozna smukłą, białowłosą postać, wilczy amulet i dwa miecze na plecach.
HERMIONA GRANGER - Bohater, którego fascynuje nauka

Gdybym była bohaterem literackim, wskazałabym siebie, ale nie jestem, więc nie mogę.
Leonardo da Vinci z Assassin's Creed. Renesans. Uwielbiam go w tej książce.
RON WEASLEY - Bohater z wielodzietnej rodziny

Hm, może Nataniel Gard z Ludzi Lodu (Saga o Ludziach Lodu). Siódmy syn siódmego syna. Ciężko przebić :D
FRED I GEORGE WEASLEY - Bohater, który lubi się wygłupiać

Merry i Pippin - dwa szalone hobbity z Władcy Pierścieni.
SEVERUS SNAPE - Bohater, który był zły, ale okazał się dobry

Sol z Ludzi Lodu (Saga o Ludziach Lodu). Piękna czarownica, która z zimną krwią potrafiła zamordować każdego, kto zalazł za skórę jej lub komuś z jej bliskich. Niespokojna dusza. Podstępna uwodzicielka.W ostatecznym rozrachunku okazuje się osobą, która jedynie pragnie kochać i być kochaną, a dla rodziny gotowa jest zrobić wszystko.
ARTUR WEASLEY - Bohater, który lubi eksperymentować i ulepszać różne rzeczy

Jestem ciekawa, czy jest osoba, któa czytała Diabelskie Maszyny i nie pomyślała w tym miejscu o Henry'm Branwellu :D
LORD VOLDEMORT - Zły bohater z ciekawą przeszłością

Najwyraźniej Ludzie Lodu zdominowali ten TAG, bo moją pierwszą myślą był Tengel Zły (Saga o Ludziach Lodu) - główny czarny charakter sagi, istota zła do szpiku kości, w której nie ma ani odrobiny dobra, a jej głównym celem jest objęcie władzy nad światem. Historia jego życia i tajemnica nieprzyjemnego charakterku jest bardzo ciekawa, a przy okazji średnio przyjemna, bo pełna niegodziwości, mrocznych rytuałów, kazirodztwa, morderstw, i takich tam. Poza tym Tengel jest zasuszony, paskudny i brzydko pachnie.
DRACO MALFOY - Bohater, który jest przekonany o swojej wyższości nad innymi

Henryk VIII Tudor z... każdej powieści o dynastii Tudorów.
SYRIUSZ BLACK - Bohater, który jest wiernym przyjacielem

James Carstairs z Diabelskich Maszyn.
PETER PETTIGREW - Bohater zdrajca

[SPOILER] Maven z Czerwonej Królowej [KONIEC SPOILERA].
ALBUS DUMBLEDORE - Bohater, który jest dla innych autorytetem 

Niewskazanie w tym punkcie na Gandalfa wydaje się zbrodnią :D
FLEUR DELACOUR - Bohaterka, która jest typową kobietą

Hm, na początek przydałaby się definicja typowej kobiety. Bo nie wiem, czy chodzi o kobiecość samą w sobie, czy bycie tak zwaną paniusią. Pasuje mi tutaj Jessamine z Diabelskich Maszyn.
HAGRID - Bohater z niebezpiecznym hobby

Na początku miałam ciężki orzech do zgryzienia, ale teraz, gdy piszę te słowa, przyszło oślnienie. Shaun Mason (Przegląd Końca Świata) ! Tykanie zombie patykiem zdecydowanie jest niebezpiecznym hobby. Tylko nie jestem do końca pewna, czy dla Shauna, czy dla zombie...
Pasowałaby mi też tutaj Bella (Saga Zmierzch) i jej nekrofilio-zoofilia, ale zostanę jednak przy Shaunie, bo bardziej go lubię :)
LILY I JAMES POTTER - Ulubiona literacka para

Właśnie zdałam sobie sprawę, że chyba nie mam takiej pary. Oczywiście zdarza mi się lubić książkowe pary i im kibicować (albo kibicować, żeby ten nieudolny wątek miłosny już się skończył, zależy od książki), ale nie mam takiej, która jest moim ideałem. Nie chcę zostawiać tego punktu bez odpowiedzi, więc wskażę parę, którą polubiłam ostatnio - Cath i Levi (Fangirl).
Zdecydowanie za dobrze się bawię i jak dla mnie ten TAG mógłby być dłuższy :) Nominuję Marthę Oakiss i Maggie Rose Black, oraz każdego, kto ma ochotę dołączyć. Miłej zabawy!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz